UCZNIOWSKO – PARAFIALNY

KLUB SPORTOWY


Od dłuższego czasu Ksiądz Proboszcz próbował organizować w parafii jakieś zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zastanawiał się też nad czymś nowym, aby młodzi mogli miło spędzać czas, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo i chrześcijaństwo.


Do powstania naszego Klubu przyczynił się Kapłan, który przebywał na rehabilitacji w szpitalu w Kowanówku. Gdy Ksiądz Proboszcz Go odwiedził dużo opowiadał On o swojej parafii, m.in. o Stowarzyszeniu Parafiada i klubie, jaki powołał tam, gdzie jest proboszczem.


Działania rozpoczęły się od próby zainteresowania starszej młodzieży, jako przyszłych opiekunów. Po indywidualnym zaproszeniu na pierwsze spotkanie w marcu przyszły dwie osoby. Ale następnym razem, po niedzielnym zaproszeniu w ogłoszeniach parafialnych, dnia 11 kwietnia zjawiło się 11 osób. Ksiądz Proboszcz wyjaśnił nam cel powstania Klubu i zastanawialiśmy się nad jego powołaniem do istnienia. Później odbyły się kolejne spotkania i ruszyła procedura związana z przygotowaniem odpowiednich dokumentów, by klub mógł być zarejestrowany.


Statut został uchwalony na zebraniu założycielskim dnia 19 kwietnia 2012r. Nasz Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy zainaugurował swoje istnienie w sobotę 12 maja na Mszy św. o g. 9.00. Od tego momentu dzieci i młodzież mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych zajęciach: kółko fotograficzne, kółko plastyczne, kółko taneczne, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy i tenis ziemny.


Ponadto w każdą pierwszą sobotę miesiąca uczestniczymy w Eucharystii, a po Niej nasz Klub ma wspólne zajęcia. Do tej pory były to wyjścia do Straży Pożarnej, w przyszłości są przewidziane inne atrakcyjne wycieczki, rajdy i spotkania. Informacje dotyczące planu zajęć i wspólnych wyjść są podawane w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej parafii. 


Decyzją Starostwa Powiatowego w Obornikach Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy przy naszej Parafii został wpisany z dniem 12 czerwca do ewidencji uczniowskich klubów sportowych. Posiada osobowość prawną, co umożliwia np. korzystanie z obiektów sportowych. Regularnie odbywają się zebrania opiekunów, a z każdego jest sporządzany protokół. Forma zajęć dla dzieci i młodzieży została określona w statucie. Są to m.in. zajęcia sportowe, edukacyjne, artystyczne, wycieczki, rajdy.


Dnia 27 czerwca podczas I Walnego Zebrania Członków Klubu do

  • Zarządu Stowarzyszenia wybrano następujące osoby: ks. Rafał Banaszak /Prezes/, p. Szymon Wrzeszcz /Wiceprezes/ ,p. Anna Mułek /Sekretarz/, p. Andrzej Mysiak /doradca/, 
  • do Komisji Rewizyjnej: p. Prakseda Mańczak-Hancyk /Przewodnicząca/, p. Marcin Orlik /Wiceprzewodniczący/, p. Ewa Rojna /Sekretarz/.


Do Klubu należy 18 członków, z których prawie wszyscy są opiekunami biorącymi udział w działalności Klubu. Osoby te bardzo aktywnie zaangażowały się w organizację Festynu Parafialnego, a także wakacyjnych „wtorków u Św. Józefa”. Do współpracy z opiekunami zapraszamy chętne osoby dorosłe, rodziców i nauczycieli 

oraz młodzież.


Słowa ZAPROSZENIA do uczestnictwa w zajęciach, wycieczkach i spotkaniach kierujemy do Was – kochane dzieci i droga młodzieży.

Może macie propozycje w jakich zajęciach chcielibyście uczestniczyć ? Czekamy na nie. Zapraszamy Was bardzo serdecznie.


 

Szanowni Państwo, nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz sie wiecej na temat polityki cookies.

Akceptuje pliki cookie w formie przewidzianej przez strone