OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11. AD 2019

 

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Caritas Archidiecezji Poznańskiej realizuje projekt: Tytka charytatywna. Tytkę można dzisiaj otrzymać podczas wychodzenia z kościoła. Caritas prosi o trwałe produkty żywnościowe, część tej żywności zostaje w parafii do paczek na Święta Bożego Narodzenia.
O zwrot tytek prosimy za tydzień przed Mszą św., w sobotę wieczorem i przed każdą Mszą św. w niedzielę, w sali parafialnej. Natomiast Szkolne Koło Caritas prowadzi
zbiórkę mydła na wigilię dla potrzebujących, mydło prosimy składać do kartonu, który jest wystawiony przy św. Józefie.


Koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej odbędzie się dzisiaj we Farze o g. 17.00.


50. rocznica utworzenia naszej wspólnoty parafialnej, jako Ośrodka Duszpasterskiego, przypada 1 lutego 2020 r. O samym świętowaniu nieco później, ale w kontkeście tego zbliżającego się wydarzenia, kazania za tydzień głosił będzie ks. dr Rafał Pajszczyk.


Nowenna za przyczyną bł. Marii Franciszki Siedliskiej - codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do modlitwy za rodziny i w złożonych intencjach, intencje można jeszcze składać.


Wspomnienia liturgiczne: bł. Karoliny Kózkówny - w poniedziałek; św. Rafała Kalinowskiego - w środę; Ofiarowanie NMP - w czwartek; św. Cecylii - w piątek. Modlitwy na Nowennie we wtorek ofiarujemy za naszych chórzystów i wszystkich udzielających się muzycznie w naszej Parafii.


Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym - w poniedziałek; Parafialna Rada Duszpasterska - we wtorek; Krąg Biblijny - w czwartek; Duszpasterstwo Młodych - w piątek, wszystkie po wieczornej Mszy św.; ministrantów i kandydatów - w sobotę, g. 17.30.


Rodzina Radia Maryja spotka się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego we wtorek, rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.30.


Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze.


Serdeczne podziękowanie składamy za złożone ofiary, także za ofiary na budowę kościoła w Kowanówku. Nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie coraz bliżej, mamy bardzo duży rachunek do opłacenia, kto może coś ofiarować na budowę prosimy o wpłatę na konto albo dzisiaj w zakrystii.


Jest prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „L Osservatore Romano”. Naszą gazetę „JÓZEK”, polecamy za ofiarę składaną ministrantowi do puszki.


Módlmy się za zmarłych: + ksiądz arcybiskup senior Juliusz Paetz; + Tadeusz Krzywicki, + Piotr Lawrenz oraz + Maria Tomczak, mama ks. Tomasza Tomczaka. Wieczny odpoczynek ...

 

 

Szanowni Państwo, nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz sie wiecej na temat polityki cookies.

Akceptuje pliki cookie w formie przewidzianej przez strone