OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.AD 2018Dzisiaj w parafiach Archidiecezji Poznańskiej dzień dziękczynienia Panu Bogu za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa. O MISJI EWANGELIZACYJNEJ W POZNANIU z racji Jubileuszu informacja na afiszu.


Sakramentu Bierzmowania Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek udzieli w środę na Mszy św. o g. 18.30. Obowiązkowa próba odbędzie się we wtorek o g. 19.15. Modlitwy na nowennie ofiarujemy za mających przyjąć Bierzmowanie.


Radosną uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. przeżywa dzisiaj 101 dzieci, Ich najbliżsi i wspólnota parafialna. Katechetkom: Siostrom Wandzie i Caritas,
p. Ewie Świtała, innym katechetom - i tym, którzy Im pomagali, dziękujemy bardzo za przygotowanie dzieci. W białym tygodniu dzieci uczestniczą we Mszy św. o 18.30, z wyjątkiem środy - w środę w Nabożeństwie majowym o g. 16.30.


W sobotę pielgrzymka z dziećmi i ich bliskimi do Lichenia, wyjazd o g. 6.30. Serdeczne „Bóg zapłać” Komitetowi i wszystkim Rodzicom za dar ołtarza, którym są: kapa maryjna, stuły na Nabożeństwa Fatimskie, szarfy i wystrój kościoła; dziękujemy bardzo serdecznie tym rodzicom, którzy posprzątali kościół i salę parafialną.


Nabożeństwa majowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną – Nabożeństwo
w środę wyjątkowo o g. 16.30, a na Apel Jasnogórski zapraszamy o g. 21.00.


Rocznicę I Komunii św. przeżywać będziemy za tydzień na Mszy św. o g. 12.00, próba dla dzieci odbędzie się w kościele w poniedziałek o g. 16.30, a Spowiedź św. dla dzieci, Ich rodziców i bliskich w piątek o g. 16.30.


Chrzest w sobotę, a katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek.


Święto NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek - Msze św. o 9.00 i 18.30,
a święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - w czwartek, wspomnienie św. Rity - we wtorek, na nabożeństwo majowe można przynieść róże do poświęcenia; wspomnienie św. Filipa Nereusza - w sobotę.


Spotkanie Kręgu Biblijnego - w czwartek po wieczornej Mszy św., ministrantów - w piątek o g. 17.00, a kandydatów zapraszamy w sobotę na Mszę św. o g. 9.00
i zbiórkę.

Zapisy na Lednicę - 2 czerwca - z wpłatą w zakrystii. Koszt 30 zł.


Spotkanie Rodziny Radia Maryja w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.30.


Młodzież z wszystkich obornickich parafii spotyka się na wspólnej Eucharystii
w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 20.00.


Dziękujemy bardzo Parafianom i zaprzyjaźnionym Instytucjom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystości z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich KSIĘDZA KANONIKA ANDRZEJA KOŚCIAŃSKIEGO. Dziękujemy bardzo za udział Nabożeństwie Fatimskim. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, także za ofiary na ASD w Poznaniu i budowaną w Kowanówku kaplicę - za tydzień będzie można złożyć ofiarę na budowę zadeklarowaną na maj tego roku.

Jest prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do chorych” i „JÓZEK”.


Chór PRO MUSICA zaprasza na Maryjne Spotkania Muzyczne do Fary dzisiaj na g. 17.30, a Chór CANTILENA na Spotkania Chórów i Orkiestr w poniedziałek do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na g. 19.00. Szczegóły na afiszach.ARCYBISKUP METROPOLITA Poznań, dnia 19 maja 2018 roku

POZNAŃSKI N. 2723/2018

 

Umiłowani Diecezjanie!

 

Z radością powiadamiam was, że w sobotę 26 maja br. o godz. 1000 w Katedrze Poznańskiej udzielę 7 Diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

 

 1. Dk. Łukasz Glazer z par. pw. Narodzenia NMP w Sobocie

 2. Dk. Filip Kodur z par. pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu

 3. Dk. Rafał Kordus z par. pw. św. Małgorzaty w Gostyniu

 4. Dk. Jarosław Krawczyk z par. pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu

 5. Dk. Łukasz Krawczyk z par. pw. Józefa Oblubieńca NMP w Puszczykowie

 6. Dk. Jakub Madajczyk z par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie

 7. Dk. Przemysław Sobol z par. pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie

 

 

Polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

 

Z serca Wam b ł o g o s ł a w i ę

 

 

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
MISJA EWANGELIZACYJNA W POZNANIUW dniach 21.05 - 27.05 odbędzie się Misja Talitha kum - ewangelizacja naszego miasta. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach obchodów 1050 rocznicy biskupstwa w Poznaniu.

W tym czasie odbędą się liczne wydarzenia. Pragniemy zaprosić wszystkich diecezjan do szczególnego włączenia się w następujące inicjatywy:

1) Adoracja Najświętszego Sakramentu - modlitwa w intencji ewangelizacji

 • kościół Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry .

 • od środy 23.05 do piątku 24.05, w g. 7.45 - 18.00

2) Rekolekcje w Farze Poznańskiej

 • od środy 23.05 do soboty 26.05 o godzinie 19.00.

 • rekolekcje prowadzą o. Antonello Caddedu oraz
  o. Pedro Mariano ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii.

3) Góra Modlitwy – modlitwa uwielbienia Boga

 • sobota, kościół pw. św. Marcina w g. 10.00 - 16.00

4) Uroczysta Eucharystia

 • W niedzielę 27.05 o godzinie 13.00, na Placu Wolności, pod przewodnictwem Abpa Stanisława Gądeckiego

Będzie to czas podziękowania Panu Bogu za owoce Misji. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy. Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie misjapoznan.pl. 


  Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych "Ludzki Gest"
  im. Jana Pawła II, informuje:


  Mieszkańcy Gminy Oborniki mają możliwość skorzystania z całkowicie darmowych usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych ze względu na wiek lub chorobę, które są realizowane w miejscu zamieszkania. Zachęcamy wszystkie osoby, które posiadają w swoich domach osoby niesamodzielne do skorzystania z tej formy wsparcia Zapraszamy zainteresowanych od poniedziałku
  do piątku w godz. od 7 do 14 do siedziby Stowarzyszenia „Ludzki Gest” która mieści się
  przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Stowarzyszenie realizuje także inne formy wsparcia dla osób borykających się różnorakimi problemami. Zapraszamy do nas. Wspólnie zastanowimy się jak można pomóc w trudnej dla Państwa sytuacji. Jeśli wiecie Państwo o innych osobach np. sąsiadach potrzebujących wsparcia prosimy o przekazanie
  im tej informacji lub zgłoszenie do naszego Stowarzyszenia. Postarajmy się wspólnie, by
  w Gminie Oborniki, której patronuje św. Jan Paweł II nie było osób pozbawionych podstawowej opieki.

  Grażyna Stachowiak
  Prezes Zarządu Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych "Ludzki Gest" im. Jana Pawła
  II
alt

Zachęcamy do zapoznania się informacjami odnośnie Sekcji Klubu.

W zakładce Klubowe Wiadomości można zobaczyć, jak wyglądała działalność Klubu w 2016 r. ( ferie, wyjazdy, zabawy, zajęcia...)

http://www.obornikijozef.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=439&Itemid=146

 

Szanowni Państwo, nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz sie wiecej na temat polityki cookies.

Akceptuje pliki cookie w formie przewidzianej przez strone